Biografia

W latach 1995-2001, studiowała śpiew (sopran liryczny), u Pani prof. Janiny Skalik – wybitnej śpiewaczki i wieloletniego dziekana Akademii Muzycznej w Warszawie oraz u znakomitej Zofii Witkowskiej.

W ramach dokształcania, brała udział w kursach mistrzowskich: teoretycznych (m.in. o stylach w epoce baroku) i wokalnych, prowadzonych przez wybitnych śpiewaków: p. Karczykowskiego, p. Panerai’a, p. Riciarelli.

Na scenie zadebiutowała jeszcze w czasie studiów, wcielając się w rolę Małgosi w op. „Jaś i Małgosia” Humperdincka.

W 2004r. została laureatką pierwszego miejsca w ogólnopolskim konkursie „Polska Muzyka Wokalna”.

Od tego czasu regularnie występuje w spektaklach operowych i galach koncertowych w kraju i za granicą : Włochy, Niemcy (m.in. z op. „Jaś i Małgosia” Humperdincka), Anglia (kilkakrotne koncerty solowe na zaproszenie księżnej Renaty Sapiehy), Francja , Hiszpania (Filharmonia w Bilbao), Praga (Opera Praska – partia Louisy z op. „Louisa” Charpentiera), Szwajcaria, Słowacja.

Artystka występuje także w repertuarze kameralnym oraz licznych koncertach oratoryjnych i symfonicznych podczas międzynarodowych festiwali muzyki: sakralnej (m.in. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Wokalnej „Viva il Canto” w Cieszynie), operowej (m.in. podczas Premiery Intermezza Operowego G.B. Pergolesiego „Fałszywa Polka” w Warszawie), operetkowej (m.in. w ramach Festiwalu Kiepurowskiego w Krynicy) , filmowej (jednym z najbardziej znaczących festiwali, był Europejski Festiwal Muzyki Filmowej, pod patronatem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, gdzie wystąpiła na pl. Teatralnym w Warszawie, z gmachu Opery Narodowej, dla kilkudziesięciotysięcznej publiczności, z orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia i Telewizji, pod dyr. Krzesimira Dębskiego.)

Współpracowała ze scenami operowymi (m.in. śpiewała na deskach Opery Praskiej, wcielając się w postać Louisy z op. Louisa,Charpentiera, a także Opery Krakowskiej w op. ”Wesoła Wdówka”), operetkowymi (od roku 2007 współpracowała z Operetką  w Warszawie), filharmoniami, dyrygentami, orkiestrami, kompozytorami (głównie muzyki filmowej). Szczególnie cenna dla śpiewaczki jest współpraca z Michałem Lorencem, wybitnym polskim kompozytorem, z którym nagrała muzykę m.in. do spektaklu „Irlandzkie Historie” dla Teatru im. Jaracza w Łodzi) oraz na zaproszenie kompozytora, brała udział w Europejskim Festiwalu Muzyki Filmowej.

Artystka wzięła udział w oratorium symfonicznym Michała Lorenca powstałego z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski oraz dla uczczenia poświęcenia Świątyni Opatrzności Bożej. Wydarzenie poprzedziło nagranie płyty wydawnictwa Warner Classics, z towarzyszeniem London Symphony Orchestra, a samo nagranie orkiestry zostało zrealizowane w jednym z najsłynniejszych studiów nagraniowych – Abbey Road w Londynie. LSO w studio Abbey Road poprowadził brytyjski dyrygent Lee Reynolds.

Od 2010 r. jako dyrektor naczelna i artystyczna, prowadzi działalność pod nazwą OperaLight, organizując gale koncertowe, spektakle operowe dla dorosłych oraz dzieci, a także działalność fonograficzną.

W ramach współpracy z Fundacją im. Z. Noskowskiego, OperaLight, nagrała w 2021r. cykl dziecięcych audiobooków, pt. „Baśniopera” / YT, których była pomysłodawcą, a które zostały wyemitowane w kilku stacjach radiowych, w tym, w RDC.

W 2021 r. została producentem płyty, pt. All Time Highs, z okazji 30 lecia istnienia Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.